Szkoły z pompą! dla osób z MPD.


Zapraszamy wszystkie szkoły do wzięcia udziału w konkursie na wspólne pompowanie! Celem projektu jest włączenie dzieci i młodzieży do walki ze stereotypowym postrzeganiem osób z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz zachęcenie ich opiekunów do śledzenia postępów medycyny i nowych refundowanych terapii, które mogą skutecznie pomóc ich podopiecznym. Na zwycięzców czeka nagroda główna – trening siatkówki z Piotrem Gruszką.

Zasady konkursu

Do wzięcia udziału w konkursie organizatorzy zapraszają szkoły podstawowe, gimnazja i licea z całej Polski. Aby zawalczyć o trening siatkówki z Piotrem Gruszką i wesprzeć kampanię Żyj z pompą!, wystarczy nakręcić filmik (np. telefonem komórkowym), w którym grupa uczniów wykona pompki, albo coś napompuje (np. balony, koła rowerowe). Ważne jest, aby w trakcie filmu padło hasło lub pojawił się napis „Żyj z pompą!”. Konkursowy filmik należy umieścić na profilu kampanii Żyj z pompą! na Facebooku do 4 grudnia br. Spośród prac zamieszczonych na fanpage’u akcji zostaną nagrodzone trzy najciekawsze, najbardziej pomysłowe, niesztampowe, bądź te, których twórcy wykażą się największym zaangażowaniem. Organizatorzy są otwarci na wszelkie oryginalne propozycje przekazu Żyj z pompą! Dodatkowym atutem będzie nominowanie przez autorów filmiku trzech osób, instytucji lub szkół do włączenia się w kampanię i powiadomienie o tym nominowanych oraz organizatorów.

Nagrodą główną jest trening siatkówki z Piotrem Gruszką w szkole, która zajmie pierwsze miejsce. Na zdobywców II i III miejsca czekają piłki z autografem sportowca. Na Facebooku zamieszczone są filmiki ambasadorów akcji: Piotra Gruszka, siatkarza, byłego reprezentanta Polski, Mistrza Europy 2009 i srebrnego medalisty mistrzostw świata 2006 oraz aktorki Barbary Kurdej-Szatan